Pod palbou UV paprsků se každý vlas chová podobně jako vysychající půda. Nedostane-li správnou ochranu a péči, přichází o potřebné množství vody. A tak začne praskat, drolit pigment a šisovat odstín. Změny se navíc netýkají pouze barvy, ale také kvality vlasů.
Pokud tedy trávíte léto o vody – ať už slané nebo chlorované – dejte si tu práci a po každém dni vše, včetně zbytků ochranných přípravků, z vlasů důkladně vymyjte “slunečním” šamponem a ošetřete je ještě maskou, která dodá výživu a ochranu barvě.
Během dne se také snažte odklánět intenzitu slunce kloboukem nebo čepicí a pořiďte si některý ze škály ochranných olejů, gelů či sprejů – vytvoří bezpečný štít nejen vůči UV záření, ale i soli z moře nebo chloru z bazénů. Mimochodem, průběžnou péčí si usnadníte práci na podzim, kdy mají prameny tendenci, kvůli nadměrné letní zátěži, vypadávat.
Jak už bylo řečeno v úvodu, vlasy potřebují neustálý přísun hydratace. Tu najdou buď v kvalitní masce anebo pak po návratu z dovolené u kadeřníka. Jako okamžitá vzpruha funguje aplikace Fusio dózy od Kérastase (vydrží ve vlasech až 14 dní) nebo klasický přeliv či barva, jež narušené vlásky zacelí, oživí a dodají jim lesk a hebkost.
Se stylingem je to u moře poměrně snadné, jelikož v těchto podmínkách drží díky větší vlhkosti “beach” vlny. Stačí vlasy jen s pomocí prstů namačkat, eventuálně do nich přidat trochu přípravku, který vlnění podpoří.
Efektně působí, pokud prameny ještě zavlhka spletete do copů a ty buď později rozpustíte (opět vzniknou sexy vlny) anebo je necháte v zajímavě propletených copáncích proschnout.
V případě, že preferujete stažené vlasy, smotejte je do ledabylého drdůlku nebo culíku ozvláštněného copánkem či nějakou ozdobou – čelenkou, šátkem, květinami, atp.
Foto: Profimedia.cz; manic-panic.co.uk