Možná jste v knihkupectvích zaznamenali i její tři kuchařky, mimo to píše recepty na blog a do mobilní aplikace, vystupuje na přednáškách a k tomu denně postuje na Facebook, Instagram a Snapchat. Říkáte si – jak všechno tohle může stíhat? A to každé ráno ještě venčí svého psa v londýnském Hyde Parku. Nenaskočila totiž do rozjetého vlaku, byznys pomalu, ale jistě budovala. Nejdříve sama, poté přibírala kamarádky, manžela, a nyní má kanceláře s desítkami zaměstnanců. Co je však nejdůležitější, dokáže si říct, kdy už je práce moc, a díky podpůrné síti časem prověřených spolupracovníků může s klidem na týden odjet na dovolenou.
V dnešní době by se mohlo zdát, že ženy podnikatelky a šéfky nejsou ničím výjimečným. Čísla však napovídají, že k naprosté rovnosti příležitostí (jestli vůbec něco takového existuje) pro obě pohlaví máme ještě daleko. A právě osoby jako je Ella Woodward mohou ostatním ukázat, že vybudováním byznysu v podstatě od nuly se dá získat mimo jiné kontrola nad svým životem a radost z toho, že nepracujete pro někoho, ale pro sebe. Ona sama říká, že klíčem k úspěchu je (klišé, ale pravdivé) zůstat svá, věnovat spoustu času sociálním sítím, mluvit se svými příznivci a nenechat se ovlivnit nekonstruktivní kritikou.
A jak se z toho všeho nezbláznit? Hledání rovnováhy mezi prací a odpočinkem je tématem, které řeší každý z nás. I Ella přiznává, že je perfekcionistkou, a tak má ráda vše pod kontrolou, jenže přesně tato vlastnost může svádět k workoholismu. Náš mozek i tělo vypnout potřebuje, a když mu pauzu člověk nedopřeje, jednoduše si ji dopřeje sám, většinou buď prostřednictvím vyhoření nebo nemoci. A jsme zase na začátku. V tom je rozdíl mezi Ellou Mills a dalšími blogerkami – často upozorňuje, že podle Instagramu možná vypadá její život perfektně, ve skutečnosti takový ale rozhodně není. Porovnávání se s ostatními nikdy nepovede ke štěstí a jedinou možností je jednou provždy zapomenout na mylnou myšlenku, že sociální sítě odráží realitu.