Vyfiltrujte věci, které vás nezajímají
Hned první bod bude vyžadovat prvotní časovou investici, která se ale vyplatí. Vyhraďte si určitý čas na:
Promazání přátel na Facebooku. Například lidí, které jste viděli jednou v životě, nebo dávných spolužáků ze střední, se kterými jste se vlastně nikdy nebavili. Pokud je přece jen nechcete mazat, ale často sdílí věci pro vás naprosto irelevantní, můžete je jen přestat sledovat. Nebojte, nedozví se to.
U stránek, které často hledáte, si nastavte, abyste je viděli ve feedu jako první (stejně tak to lze udělat i u přátel). Ty, které vás naopak už nezajímají, buď „odlajkněte“ nebo přestaňte sledovat. Podobně jako na Facebooku protřiďte také svůj seznam sledovaných na Instagramu a Twitteru.
Nainstalujte si blokování reklam
Nebudou vás potom zbytečně rozptylovat, sociální sítě je už navíc umí velmi dobře zacílit přímo na vás. Zabráníte také všemožným vyskakovacím oknům, ale hlavně – nebudete muset přeskakovat reklamy na Youtube.
Vzdělávejte se – i na sociálních sítích to jde
Na sociálních sítích existuje spousta stránek nabízejících kvalitní články a užitečné informace. Pokud vás zajímá zpravodajství nebo třeba hudební byznys, nastavte si, abyste tyto účty viděli jako první například místo memů.
Určete si vlastní limit
Řekněte si, kolik času chcete na sociálních sítích denně strávit. Jestli to bude hodina nebo čtyři je na vašem úsudku, limit poté ale zkuste dodržovat. Nestane se vám potom, že se půl dne zaseknete na Youtube videích roztomilých koťátek. Pokud to tedy neberete jako relaxační metodu. ?
Nemusíte být všude
Máte pocit, že jakmile nejste na nějaké sociální sítí, přicházíte o spoustu věcí? Ve většině případů je to opravdu jen pocit. Zkuste si říct, které sítě vás baví a potřebujete je, a které tolik ne. Pokud jich každý den navštěvujete hodně, můžete se potom cítit přehlceni informacemi, fotkami a příspěvky, a budete mít možná problém soustředit se na to, co je důležité.