Petra Soukupová, Nejlepší pro všechny
Co je vlastně nejlepší pro všechny? Petra Soukupová popisuje ve své nejlepší formě složité rodinné vztahy – dilema, které matka zažívá, když rozhoduje o osudu svého dítěte. Dotýká se ale i složitého procesu stárnutí. V tématu se určitě najdete i vy. Jestli byste tento měsíc měli přečíst jednu knihu, je to právě tato.
Phil Knight, Shoe Dog
Zakladatel sportovní značky Nike, Phil Knight, napsal memoár, který byste rozhodně měli mít doma. V knize Shoe Dog popisuje překážky na cestě k Nike (nejprve Blue Ribbon), ale i svá vlastní životní úskalí. Nečekejte žádné byznys rady ani mentoring. Knight je lidský, otevřený a zábavný. Díky této knize se do Nike možná zamilujete.
Kazuro Ishiguro, Pohřbený obr
Nositel Nobelovy ceny za literaturu, Kazuro Ishiguro, se ve svém novém románu vrhá do fantasy. Skalní fanoušky kniha Pohřbený obr možná trochu zaskočí. Příběh plný podivností a nevysvětlitelných jevů je něco, na co u Ishigura nejsme zvyklí. Nová tvář zavedeného autora nás ale velmi baví.
Anthony Burgess, Mechanický pomeranč
Jestli jste zaznamenali buzz okolo slavného filmu Mechanický pomeranč (Clockwork Orange) od Stanleyho Kubricka, ale ještě jste ho neviděli, doporučujeme vám nejdříve sáhnout po knížce, jež byla předlohou. Hlavního hrdinu tak totiž poznáte trochu líp. A není třeba připomínat, že kniha je vždycky lepší než film.
Proč je to umění, Susie Hodge
Také si na výstavách moderního umění občas říkáte tu všeobecně známou větu “To bych nakreslil/a taky?” Pak si určitě pořiďte knížku Proč je to umění od Susie Hodge. Autorka se na sto dílech snaží vysvětlit, jak daný kus vznikl a proč je moderní umění mnohem komplexnější a hlubší disciplínou než by se na první pohled mohlo zdát.