Klíčem k odstartování vlastního podnikání bývá mnohdy nespokojenost. Negativní vjem, který však mnohdy umí vize přetavit do pozitivní a kreativní roviny. Nejinak tomu bylo u začátků značky CLASP’PIN. Její zakladatel Jiří Salač zkrátka nemohl nikde sehnat batoh, který by mu vyhovoval. Jako spotřebitel měl zkušenost s reklamací batohu, u něhož praskl popruh ze syntetické koženky. On však hledal něco jiného – kvalitní batoh na celý život, který si nakonec v malé dílně v Mníšku pod Brdy vyrobil sám. Ve své zakázkové výrobě se soustředí především na použití poctivých materiálů a kvalitní zpracování, díky kterému se batohy CLASP’PIN nejen skvěle nosí, ale skutečně jsou navrženy tak, aby vám sloužily co nejdéle.
Dávno pryč jsou také doby, kdy jsme batohy nosili jen na výlety a toulky přírodou. Městské modely, které čerpají ze všech benefitů, jaké jsme u batohů zvyklí a navíc skvěle vypadají, doslova zaplavily naše ulice. Stávají se našimi stylovými i praktickými doplňky zároveň.
Značka CLASP’PIN má ve svém repertoáru tři základní modely. Pro výrobu batohů používá kvalitní třísločiněnou kůži, která vyniká svojí pevností, společně s nepromokavým plátnem a odlévaným mosazným kováním. A protože Jiří Salač skutečně hodně dbá na kvalitu zpracování, hrany kožených dílů opracovává a pozornost věnuje i takovým detailům, jako jsou švy zapuštěné do povrchu kůže. S přihlédnutím k tomu, že se jedná o čistě ruční práci bez použití strojové výroby, dávají dodací lhůty zhruba 10-14 dní opravdu smysl. Jsme přesvědčeni o tom, že na ručně vyráběný batoh se vyplatí počkat a částka začínající na necelých 6000 korunách za model Thelma, není vzhledem k náročnosti výroby nijak přemrštěná.
Máme-li být však upřímní, nejvíce nás ze tří modelů batohů CLASP’PIN oslovila novinka se sympatickým názvem KUJMEPIKLE. Minimalistický kožený batoh s oblíbeným rolovacím zapínáním je vyráběn kompletně ručně z kvalitní kůže a nepromokavého plátna, které je použito v horní rolovací části, která je opatřena bočním zapínáním na karabinky. Kromě líbivého designu však KUJMEPIKLE myslí i na pohodlí při nošení a má velmi praktické vnitřní uspořádání. Batoh je vybaven anatomicky tvarovanými koženými popruhy a uvnitř naleznete samostatnou polstrovanou kapsu na 15″ notebook a kapsičku pro drobné nezbytnosti a organizér psacích potřeb. Model je k dodání ve dvou barevných variantách – hořčičné a kávové, které jsou pro letošní podzim velmi aktuální.
I další stylové batohy z dílny Jiřího Salače vyhovují současným unisexovým trendům. Také pro Thelmu zvolili v CLASP’PIN zapínání typu roll-top. Na rozdíl od vlajkového batohu značky Bandit, je Thelma subtilnější konstrukce a těší se tak velké oblibě zejména u žen. Dominantním materiálem je nepromokavé plátno, které doplňuje kvalitní třísločiněná kůže. Modelu dominuje velká kapsa ve tvaru obálky a boční kapsy s koženými klopami. Batoh je opatřen anatomicky tvarovanými koženými popruhy a pěnovou zádovou výztuhou, která zvyšuje komfort nošení.
Nejvíce barevných variant a dvě základní možnosti provedení nabízí stálice značky – model Bandit. Můžete si ho dopřát v městské i “field” podobě. Bandit field version je opatřen prodlouženými popruhy zapínání překrývajícími víko batohu. Pod ně můžete upnout piknikovou deku, mikinu a další nezbytnosti. Hlavními materiály jsou zde opět nepromokavé plátno a kvalitní kůže.
V portfoliu značky toho však naleznete mnohem víc. Kromě poctivých kožených pásků a pouzder na zápisníky nás okouzlily stylové lunchbagy, kvůli kterým jsme dostali hned chuť na to dát si něco dobrého! Určitě se vám tak vyplatí navštívit webové stránky www.clasppingoods.com, kde najdete spoustu inspirace, třeba již pro blížící se Vánoce!