Udělejte si průzkum
To nejdůležitější na každém nákupním výletu je předem si ujasnit, co chcete, po čem koukat a po čem ne. Podívejte se na Pinterest a Instagram, abyste měli poslední trendy v malíčku a věděli, do čeho investovat a do čeho naopak ne. Sledujte módu pravidelně a průběžně. Ušetříte si tak spoustu pěnez za věci, které za to nestojí. Stačí dát follow některým módním influencerům a insiderům a denní dávku trendů máte přímo ve vašem telefonu.
Nepodléhejte tlaku
Dejte si pozor na akce jako 3 za 2, poslední kusy a tak dále. Věci v podobných akcích si máme tendenci idealizovat a jednat pak impulzivně. Takže se snažte zachovat chladnou hlavu i v situacích, kdy se vám prodejci snaží vnutit věci pomocí super akcí a výhodných nabídek. Nikdy to není zadarmo. Věci ve slevách mívají často (ne vždy) nějakou chybu. Špatně sedí, jsou z mačkavého materiálu, párají se. Věnujte pozornost věcem, které možná zákazníci před vámi viděli a vy je teď přes výhodnou nabídku ani nevidíte.
Udělejte si jasno v tom, co máte
Mějte věci ve vaší skříni pod kontrolou. Až tak vyrazíte do obchodů, budete vědět, které kousky vám stačí pro to, abyste vytvořili maximum nových kombinací s tím, co už doma máte. Klíč dobře oblečených lidí a módních redaktorů je také v tom, že nosí i starší kousky. Jednoduše využívají svojí skříň na maximum, a to jde jen tak, že věci, které se vám až tolik nelíbí a nehodí, omezíte na minimum. Takže nekupujte zbytečnosti a dobře si prohlédněte oblečení, které už doma máte.
Zkoušejte různé velikosti
Pokud už víte, jakou máte velikost a jdete rovnou po kouscích s vaším číslem nebo písmenkem, zkuste si občas s velikostmi trochu zaexperimentovat. Někdy se nebojte jít do větších nebo menších velikostí, které můžou vypadat mnohem lépe. Třeba oversized košile, tričko nebo kalhoty či šaty nebo trochu upnutější džíny a tričko. Nedržte se velikostí, které jsou napsané na oblečení, často totiž ani neodpovídají skutečnosti. Zkoušejte si různě velké věci. Každý kousek oblečení je šitý trochu jinak. Velikostmi oblečení se příliš netrapte, opravdu nic neznamenají. Takže pokud vám nesedne velikost S, rozhodně se tím příliš nezabývejte.
Vyfoťte se když si nejste jistí
Fotografie odhalí i to, co vám zrcadlo zatají. Pokud si tak nejste jistí jak oblečení vypadáte (v kabinkách je často špatné světlo a málo místa) vyjděte ven a poproste někoho, ať vás vyfotí. Tenhle trik používá i Cher Horowitz (stylová shopaholička z filmu Clueless). Fotografie ale skvěle funguje, i když jste doma. Takže až se budete chystat na akci, kde se budete fotit, ujistěte se napřed doma, zda je váš outfit dostatečně fotogenický.
Schovávejte si účtenky
Pokud si oblečení nevezmete na sebe v průběhu dvou týdnů od nákupu, je velká šance, že si ho nevezmete nikdy. Proto neodtrhávejte cedulky ani nevyhazujte účtenky hned, jak přijdete domů, nechte oblečení chvíli uležet a dokud nebudete odhodlaní v onom kousku oblečení jít ven, cedulky nesundávejte. Pokud si ho nevezmete na sebe, jděte ho prostě vrátit a vůbec se nestyďte.
Online pro pohodlné
Někdo si potřebuje kousky osahat a vyzkoušet. Někoho ale tlačenice v nákupních centrech ničí a zorientovat se v široké nabídce je pro ně nemožné. Nakupování online má jned několik výhod. Můžete nakupovat z gauče v obýváku. Na věci ve vašem košíku se můžete koukat třeba několik hodin a rozmýšlet. A hlavně, můžete rychle porovnávat ceny s ostatními obchody. Lidé v módě kovaní už vědí, které kousky se vyplatí koupit online a pro které je lepší jít do obchodu. Například dobře padnoucí džíny si raději dojděte vyzkoušet. Ať nemusíte zboží pracně vracet.