Ideálem ženy se v této době staly mladé a velice drobné dívky klučičí postavy, určitě se všem vybaví světoznámá Twiggy, která ve své době zářila. Byla to právě britská metropole, která se vymezila proti elitářství, a v níž začala vznikat celá řada zajímavých butiků schopných lidí.
Londýnské butiky proslavil především John Stephen, právem nazývaný „králem Carnaby Street“. Tato módní ikona vytvářející excentrické návrhy pro pány byla typickým zástupcem, jež neměl pro tento směr podnikání žádné vzdělání, stačila kreativní duše. John velice pohotově zareagoval na to, že je zdejší trh připraven na mladé zákazníky, čímž sklidil obrovský úspěch.
Proslulým butikem byl také Bazaar, jež vlastnila Mary Quant. Byl typický pro své nezapomenutelné výlohy i sortiment. Ten byl tvořen jednoduchým nemačkavým oblečením (nejčastěji z PVC a vinylu) zářivých barev, největší zájem byl o minisukně, minišaty či barevné punčochy. Jednou z výhod byla také cena, která byla pro mladé lidi příznivá, což dopomohlo k otevření dalších poboček.
Naprosto odlišný vzhled a sortiment nabízel butik BIBA. Jeho výlohy byly záměrně temné, tak aby zákazník netušil, co přesně může očekávat. Butik, ve kterém pracovala samotná Anna Wintour jako prodavačka, proslavily růžové šaty s kostkou nápadně se podobající těm, které oblékla Brigitte Bardot.
Na Carnaby Street ovšem nesídlily pouze butiky s dámskou módou, byl tu také dostatek módy pro pány. Připomeňme butik Blades s logem páva, který měl v oblibě prvky jako krajka a volánky. Butik Mr. Fish, který si oblíbil Mick Jagger či Hung On You a Granny Takes A Trip, ve kterém se oblékali členové skupiny Pink Floyd či George Harrison z kapely Beatles.
Foto: Pinterest