Jeho továrna v období druhé světové války vzkvétala. Pracovali u něj i váleční zajatci, a to vše se mu po válce samozřejmě vrátilo v tom špatném. Ztratil možnost volit, obdržel neuvěřitelnou pokutu a v roce 1948 pod tlakem veřejnosti a odporu k němu, Hugo Boss umírá. Každý by předpokládal, že po tomto vše značka zcela zanikne. Opak je však pravdou. Po válce totiž byla uniforma jediným možným pánským oblečením, z čehož byla řada mužů otrávena, a proto nastalo období chtíče po pánských oblecích. Švadleny, které si sám Hugo Boss vychoval, okamžitě zareagovaly a začaly tyto obleky šít. Preciznost, která jim byla dána a kvalita látek, se kterou pracovaly, katapultovala značku Hugo Boss na pomyslný vrchol pánské módy v Německu.


Od té doby se firma postupně rozrostla o parfémy, sportovní módu a módní doplňky. Od roku 1998 se firma nevěnuje jen mužům, ale sklízí velké úspěchy i v dámské módě. Produkty této značky se postupně rozdělily do pěti značkových řad: Boss Black nabízí dámské a pánské oblečení od městského stylu až po večerní toalety. Boss Orange je značkou pohodlné módy pro volný čas. Hugo představuje progresivní trendovou řadu. Boss Selection představuje exkluzivní designovou řadu a v poslední řadě Boss Green je oblečení pánské ležérní a sportovní.


Po celou dlouhou dobu se značka Hugo Boss  vyrovnávala se svou nemilou pověstí spolupracovníka s nacisty, ale naštěstí zvítězila pracovitost, kvalita a krása. Dnes je majitelem této značky Valentino Fashion Group, ale hlavní sídlo stále zůstává v místě jejího vzniku v německém Metzingenu. A na závěr jen malé upozornění, že žádnému muži by alespoň jeden kousek od této značky neměl chybět v jeho šatníku.

Foto: facebook.com – Hugo Boss