Udržitelná fyzika
Kolekci PapeerStack navrhla jako disertační práci na téma Trvale udržitelný rozvoj v procesu navrhování nábytku designérka Alena Sobotková na Mendelově univerzitě v Brně. Celá řada v sobě ukrývá tři zásadní prvky – dřevo, plast a papír. Jednoduché kávové stolky, které se hodí do každého interiéru, tvoří konstrukce ze dvou kusů masivního dřeva. Třešničkou na dortu je deska z vyřazeného papíru a speciálního biologicky rozložitelného plastu, k němuž se designérka dopracovala po experimentech na univerzitních stážích v Louisianě a Rakousku.
Mramorový efekt z houby
Řada nábytku a doplňků s názvem Myceelium je vyrobená z biologicky rozložitelného a odolného materiálu, který je 100% přírodní a ekologický. Stolky a svícny vznikly experimentální metodou díky vášnivým sběratelům hub a použití mycelia. Přirozeně rostoucí materiál doplňuje odpad zemědělských plodin či piliny z truhlárny, a představuje tak etický způsob výroby interiérových doplňků. Všechny kousky pak navíc můžete jednoduše přidat do kompostu.
LED x dřevo
S vizí propojení tmy a světla vznikla další česká značka – Stool. Myšlenka původně zrozená v Kanadě se zhmotnila v České republice a představuje futuristický minimalismus, jenž spojuje masivní dřevo, LED technologie a kvalitní pryskyřici. Design zohledňuje vzhled dřeva jako takového, to totiž pochází výhradně z odpadního materiálu a kvůli svým přirozeným vadám bylo vyřazeno. A právě s nedokonalostmi souzní LED paprsky, jež dávají vzniknout unikátnímu stolku, ale i jídelnímu stolu či kuchyňskému prkénku.