Guntu
Trendu osvobozujícího japonského minimalismu je snadné propadnout. Obzvlášť, když je aplikován na objekty, jako je Guntu, nově otevřený hotel plovoucí ve vodách moře Seto Inland. Guntu nabízí pouhých devatenáct pokojů a architekt Yasushi Horibe je navrhl v duchu důrazu na vyznění vlastností dřeva a čistých ostrých linií interiéru, které jsou rámem pro výhledy na otevřené moře. Vyčistit si hlavu mezi stěnami hotelu Guntu můžete v rámci plavby na jednu, dvě nebo tři noci.
(R)evoluce
Švédský veletrh interiérového designu Stockholm Furtniture Fair přinesl obvyklou porci inspirace, ale také invenčních nápadů. Právě smysl pro invenci charakterizuje židli Jin, která byla pro letošní rok vyhlášena nejlepším produktem veletrhu. Model vznikl pod rukama japonského designéra Jina Kuramoto pro švédskou značku Offecct a je jedinečný materiálem, z nějž byl vyroben – jedná se totiž kompletně o stoprocentně biologicky rozložitelná lněná vlákna, která se běžně využívají třeba pro výrobu čajových sáčků nebo cigaretových papírků. Židle Jin byla ve Stockholmu představena také v karbonové variantě.
Mlýnica
Dlouho opuštěná bratislavská betonárka se stala ideálním rámcem pro realizaci jedinečného a na lokální poměry revolučního projektu Mlýnica. Industriální brownfield ve slovenské metropoli se proměnil v loftové byty, kanceláře a atraktivní společenský prostor. Za návrhem nové podoby Mlýnice stojí architektonické studio Gut Gut, které rafinovaně využilo původní železobetonový skelet stavby pro vybudování víceúrovňových bytů a prostorově velkorysých a netradičních office řešení. Betonové jádro Mlýnice se v brutalistické harmonii prolíná s prvky kovu a skla, architekti dokázali vytěžit z historie a charakteru místa maximum.