Český šperk kolikrát zaujme víc než český oděv. Je tak nějak dostupnější, případně za tutéž cenu trvanlivější. Líhní talentovaných šperkařů pak nejčastěji bývá festival Designblok. Fenomén Antipearle, který kloubí osobitý příběh a trendovost, se poprvé objevil v roce 2011, rok nato získal Cenu šéfredaktorů.
“Hodně fotím pod vodou, miluji potápění a cestuji. Všechny mé záliby se spojily v jednu a vznikly Antipearle,” popsala mi své začátky Markéta Dlouhá Márová, která pracuje zejména s drahými kovy a pravými perlami.
Kromě inspirace podmořským životem se ale v kolekcích výrazně odráží také punková estetika. Nejinak je tomu u nové řady Jaws, kde se místo o typické hroty můžete popíchat o – jak už název napovídá – neméně ostré žraločí zuby.
Novinka od Antipearle navíc míchá kovy a barvy. Drží se tak aktuálního světového trendu, který povoluje mixování zlata a stříbra. K těm Markéta Dlouhá Márová přidává černé zlato. Část kolekce je také přímo z tmavých perel.
Více než na oblíbené perlové prsteny, které jsme mohli v uplynulých měsících vidět snad na každém módním nadšenci, se značka tentokrát soustředila na náhrdelníky a náramky. Jemnější i mohutnější, všechny samozřejmě jdou do kompletní sady čítající i prstýnky. Úplná novinka je pak určená mužům. Dostali soubor tří kusů s miniaturními černými perlami.
“Příště budeme pokračovat asi ve škeblích. Budou opět náušnice, náramky, všechno…,” naznačila budoucnost Markéta Dlouhá Márová, načež ukázala na vysoký dvojprsten vycházející ze škeble. Další kolekci nebude zřejmě chybět ani známka punku.
Prezentace řady Jaws proběhla v novém showroomu v Praze. Na nosičích šperků, bublinových stromech, které už mohli vidět návštěvníci Designbloku 12, spolupracovala Markéta Dlouhá Márová s multiumělcem Michalem Cimalou.
Foto: Archiv Iconiq.cz, Antipearle