Adau Mornyang
Adau Mornyang v dětství se svou rodinou uprchla z Jižního Súdánu do Austrálie, kde se později stala finalistkou soutěže Miss World Australia a začala pracovat jako modelka. Kromě toho, že pomáhá obětem znásilnění, vystupuje z davu i se svou 18 let starou jizvou nad horním rtem. “Lidé mi často říkají, že mám na puse čokoládu. Beru to ale s humorem,” říká Mornyang.
Aleece Wilson
Ano, někteří považují za nedokonalost i pihy. Kanadská modelka Aleece Wilson je miluje, a proto po nich pojmenovala i svůj instagramový účet s názvem Odd freckles. V dětství ji kvůli “jinému” vzhledu spolužáci šikanovali, ale modelingová agentura v Torontu okamžitě rozpoznala její potenciál. “Postavte se před zrcadlo, sepište všechny věci, které jsou na vás unikátní, a oslavujte je,” radí.
Mollye Rogel
“Mívali jsme doma cihlovou zeď. Když mi byly dva roky, jednou jsem do ní prostě narazila hlavou,” popisuje Mollye Rogel, jak přišla ke své jizvě na čele. Do třinácti let nosila ofinu, protože se za ni styděla, ale později se naučila vnímat ji pozitivně. Její modelingové kariéře jizva rozhodně neuškodila, v USA se věnuje hlavně focení plavkových editoriálů a spodního prádla.
Thando Hopa
Děti, které se v Africe narodí s takzvaným albinismem neboli absencí pigmentu, to nemají v životě lehké. Kvůli rozšířeným pověrám často čelí únosům a šikaně, a protože neodpovídají ideálu krásy, v reklamních kampaních je moc často nevidíme. S takovými předsudky bojuje i právnička a modelka Thando Hopa, která popisuje, jak se v prvním ročníku na univerzitě rozhodla, že je na čase cítit se krásná. “Naučila jsem se přijímat komplimenty bez toho, aniž bych předpokládala, že je lidé říkají z lítosti,” vysvětluje.
Foto: Teen Vogue, Pinterest