Proč akné vzniká?
Důvodů, proč má vaše pokožka sklony k akné, může být spousta, a bývají často provázané. Například nezdravá strava může mít za následek celkové zanesení organismu. Problémem z dlouhodobého hlediska je nedostatek mikroživin, přílišný stres a hormonální změny. Když k takovému mixu přidáte ještě výběr kosmetických produktů, které obsahují syntetické parfemace a parafínové (ropné) složky, akné je na světě, bez ohledu na věk. Parafín je totiž běžnou součástí různých krémů nebo mastí, které používá většina populace. Přidává se prakticky do veškeré konvenční kosmetiky jako levná složka podporující roztíratelnost a celistvost produktu. Vytváří na pokožce neprodyšný film, který zabraňuje přirozenému dýchání naší kůže, a tím pádem tvoří živnou půdu pro vznik zánětlivých reakcí a akné. Přírodní kosmetika na problematickou pleť nebo akné neobsahuje žádnou složku získanou z ropné produkce. Má tudíž tu výhodu, že podporuje zdravé dýchání pokožky a nijak ji neomezuje.
Požádejte o pomoc přírodu
Přírodní kosmetika na akné obsahuje přirozeně se vyskytující rostlinné oleje, vosky, extrakty a esenciální oleje, které mají antibiotické a antibakteriální účinky. Daří se jí proto minimalizovat projevy podkožního zánětu, mírnit svědění a pálení a snižovat projevy přílišného maštění a červenání pleti. Díky přídavku vhodně zvolených esenciálních olejů pak pomáhá i s léčením jizviček, rozšířených pórů a žilek. Přírodní kosmetika nabízí nepřeberné množství produktů, které se postarají o problematickou či aknózní pokožku, nezatěžují ji a působí zároveň jako prevence vzniku dalších pupínků. Navíc je parfemovaná velmi jemně a příjemně, nezatěžuje hormonální systém a prospívá celkové pohodě každého, kdo se ji rozhodne zkusit.
Po čem tedy sáhnout?
Přírodní kosmetika, která vás určitě nezklame, je např. ta s obsahem čajovníku, aloe vera, rakytníku, santalového dřeva, levandule nebo šalvěje lékařské. Můžete zkusit také různé jíly, jejichž smícháním s květovou vodou připravíte obličejovou masku. Např. zelený jíl skvěle zpracuje přebytečný kožní maz, snižuje zánět a napomáhá hojení poškozené pokožky. Aknózní pokožka ocení květové vody z heřmánku, levandule lékařské nebo růže. Rozhodně se ale nebojte ani olejů. Na problematickou pleť skvěle funguje třeba olej arganový nebo opunciový. Nikdy však nezapomínejte olej vtírat do pokožky předem navlhčené obyčejnou nebo ideálně květovou vodou.
Přírodní kosmetika na akné má ještě jednu podstatnou výhodu. Vystačíte si s daleko menším počtem produktů. Což je na tom všem úplně to nejlepší. Máte po přečtení článku chuť zkusit něco nového? Pak se nezapomeňte ujistit, že přírodní kosmetiku nakupujete ve specializovaných obchodech, kde se můžete spolehnout na kvalitu výrobků.