Catherine se rozhodla propojit tři na první pohled nezávislá odvětví – módu, technologii a vědu – a vrhla se na experimentování s 3D tiskem, který se již delší dobu používá pro vytváření prototypů v celé řadě průmyslových odvětví. A jelikož se tento směr stává stále dokonalejším a levnějším, využívá se i k výrobě hotových předmětů.

Pro rychlou představu se jedná o proces, při kterém lze pomocí speciálních tiskáren vytvářet trojrozměrné objekty z vhodného materiálu (v módním průmyslu je to např. plast, pryž, kov, keramika nebo nylon), tisk probíhá po jednotlivých vrstvách a na základě programové předlohy.

Obrovskou výhodou je tedy fakt, že 3D tisk lze využít k návrhu pro určitý typ postavy – tělo jedince se naskenuje, data se importují do softwarového 3D programu, navrhne se produkt kolem křivek těla, takže ve výsledku vlastně padne jako druhá kůže. Jakmile je vše kompletní, jsou tato data protažena na tiskárně, což může trvat 6-36 hodin.

Pro server Business of Fashion Catherine řekla: Pomocí 3D tisku máme nyní možnost realizovat naše výtvory téměř okamžitě, urychlí se proces vývoje tak, jak jsme si nikdy nepředstavovali, že to vůbec bude možné. Tato technologie světu slibuje, že fantazie nebude mít hranice a jednoho dne už nenajdete materiál, který nebude reprodukovatelný jako 3D objekt.“

Prvním výsledkem experimentování je „Projekt DNA“, osmidílná kolekce inspirovaná vizuální strukturou lidských chromozomů a vyrobená za pomocí bílého nylonu.  Nejlepší z nich má podobu netradiční masky zakrývající polovinu obličeje s pozlacenými rohy, dále ozdoba ramena vytvořená z per a nechybí ani korset.

Ukázka práce této nápadité návrhářky je na programu během Arnhem Mode Biennale v Holandsku do 27. července, stejně tak bude příští měsíc vystavena v Design muzeu v Londýně.

Foto: facebook.com

Více na: https://www.facebook.com/CatherineAnnWales/photos_stream