Výstava se vrací k impulsům pro namíchání legendárního parfému skrz fotografie, obrazy, knihy, filmy i objekty. Vzhledem k tomu, že N°5 poprvé provonělo Francii v roce 1921, zvolení umělci reprezentují nejvýraznější směry první třetiny století: dadaismus, expresionismus, surrealismus a kubismus.
Kurátor všech expozic, včetně poslední umístěné v čínské opeře Guangzhou proslulé architektky Zahy Hadid, Jean Louis Froment, pro ně vybral například díla Pabla Picassa, Amedea Modiglianiho, Francise Picabii či Jeana Cocteau.
„Efekt kultury, který doprovází N°5, a unikátní aura, která ho obklopuje, uvádí parfém do souvislostí a umožňuje mu se přenést do jakékoliv doby bez znalosti souvislostí. Tato cesta nemá konce; pokračuje v mísení a mixování s nevyhnutelným plynutím času,“ říká k výstavě Jean Louis Froment. „Podpořená odkazy spojenými s dobrodružstvím moderních uměleckých forem a s jedinečným romantickým příběhem Gabrielle Chanel v pozadí, vůně N°5 získala status kreace.“
Umění doprovázející vznik Chanel N°5 si budete moci prohlédnout v pařížském Palais de Tokyo od 5. května do 5. června 2013. Oproti ostatním destinacím bude součástí výstavy v paláci i zahrada „posekaná“ nizozemským aranžérem Pietem Oudolfem.
0 Comments